کمی خلاقیت چاشنی بسته بندی کنید

 

حتما لازم نیست با جوهر و نقاشی جعبه‌ کالاها را زیبا و جذاب نمایید. با کمی خلاقیت و ایده‌دادن می‌توانید این کار را انجام دهید. بسته‌بندی کالاهایتان را محدود به ظرفی برای حمل و نقل نبینید. می‌توانید از همین جعبه به ظاهر ساده نمایی بسیار زیبا و جذاب بسازید؛ به صورتی که مشتری در نگاه اول مجذوب کالای شما گردد. فراموش نکنید مشتری قبل از این که محتوای درون بسته را ببیند، در نگاه اول تنها بسته‌بندی کالای شما را می‌بینید. در واقع همین بسته‌بندی تعیین‌کننده سرنوشت کالای شما خواهد بود.

اگر بسته بندی شما به اندازه کافی جذاب و گیرا نباشد، قطعا کالای دیگری جایگزین کالای تولیدی شما خواهد شد. به طور مثال یک شرکت تولیدکننده ماکارونی از اشکال مختلف ماکارونی‌ برای آراستن موهای زنی که روی جعبه طراحی شده بوده، استفاده کرده است. ملاحظه می‌کنید که این طراحی کاملا منحصر به فرد و خلاقانه است و قطعا مشتری‌های بسیاری با دیدن آن برای خریدن این ماکارونی وسوسه خواهند شد.

سادگی و جذابیت

امروزه سادگی یکی از آیتم‌های مهم و جدیدی است که در بسیاری از طراحی‌ها مشاهده می‌شود. البته شاید در ابتدا طراحی‌های ساده و بی‌هیچ ایده جدیدی کمی خطرناک به نظر برسد.

اما این موضوع آنقدرها‌هم پیچیده و خطرناک نیست؛ گاهی اوقات اصلا نیازی به طراحی‌ منحصر به فرد و ایده‌پردازی نیست. همین که محصولات سالم و بی‌نقص به دست مشتری برسند، خود می‌تواند عاملی برای جذب مشتری، باشد. پس سادگی را‌هم دست کم نگیرید.

یادداشت تشکر

یکی از ایده‌های جالب هنگام طراحی کارتن‌های بسته‌بندی این است که یادداشتی کوتاه شامل یک جمله و یا چند کلمه برای خریدار در جعبه بگذارید که نشان می‌دهد شما قصد تشکر از او را دارید. لازم نیست این جمله طویل باشد، اضافه کردن چندین جمله کوتاه کافی است تا بین شما و خریدار احساس صمیمت به وجود بیاید و او به یک مشتری دائمی برای شما تبدیل گردد.

به کار بردن لوگوی شرکت بر روی بسته

این که حتما مشتری در هنگام خرید کالا لوگوی کارخانه را روی کارتن کالا ببیند بسیار مهم است. لوگو نشان‌دهنده هویت و شخصیت کارخانه شماست و می‌تواند ابزاری مهم در جذب مشتری باشد. لوگوی شرکت شما می‌تواند موارد استفاده متفاوتی داشته باشد. به طور مثال می‌توانید در روزهای تعطیل و برای کالاهایی که اینترنتی خریداری شده‌اند، تغییراتی جزیی را در لوگو ایجاد نمایید.

سفارشی‌سازی بسته‌بندی کالاها

ممکن است برخی افراد کالای شما را به عنوان هدیه برای دوستان و آشنایان خود تهیه نمایند. این موضوع می‌تواند فرصت خوبی برای شما باشد تا بسته‌بندی‌هایی سفارشی شده را برای آن‌ها ترتیب دهید. به عنوان نمونه می‌توانید بر روی جعبه کالا پیام تبریک درج نمایید و یا حتی جعبه را کاملا سفارشی و متناسب با مناسبت طراحی کنید.

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری این صفحه در شبکه های اجتماعی

فهرست